EUCZ
Kategorie
ÚvodMagazínRSS a udržitelnost

RSS a udržitelnost

Udržitelnost je slovo skloňované v médiích, na sociálních sítích, v politických rozpravách ale i na pracovištích a školách. Značka STANLEY® o udržitelnosti nejen mluví, ale i koná. Stanovila si velmi ambiciózní závazek: SNÍŽIT EMISE SKLENÍKOVÝCH PLYNŮ O 50 % DO ROKU 2030.
Aby tohoto cíle dosáhla, zavázala se, že nejméně 50 % výrobků bude vyrobeno z nerezové oceli vzniklé z recyklovaných materiálů a to již do roku 2025. Recyklovaná nerezová ocel snižuje spotřebu energie a emise přibližně o 50 %.
Co byste měli vědět o STANLEY® recyklované oceli? (RSS -Recycled Stainless Steel) 
  • RSS je vytvořena z 90 % z certifikovaného recyklovaného obsahu a 10 % primárního (surového, původního) obsahu.
  • Obsah pro recyklaci tvoří materiál podobný tomu, který z něj má opět vzniknout. Zejména tedy produkty původně již určený pro potravinářské účely jako hrnce, příbory, misky, mísy, naběračky, nože a podobně.  
  • Recyklovanou část tvoří spotřební ocelový šrot shromážděný a zpracovaný v Číně. A to je důležitý bod. Důvod je prostý. Na místě sběru se vytvoří materiál pro budoucí výrobu. Dojde tak k úspoře energie na přepravu z místa na místo. Někteří vozí šrot z Evropy, pro výrobu v Asii. Celý proces ale v takovém případě nedává smysl a jde jen o "komerční sdělení".
  • RSS má stejnou kvalitu a složení a odpovídá zkušebním normám které jsou kladeny na potravinářskou nerezovou ocel. Zejména dojde k tomu, že ocel projde tavnou teplotou 1500º C 
Současné produkty budou plynule průběžně přecházet na novou, recyklovanou ocel tak, jak budou odprodány z centrálního skladu. Nebude se měnit ani kód produktu ani jeho EAN. Poze balení produktu bude nést na papírové etikete hrdě logo RSS a stejný symbol bude vyražen na dně každého produktu, vyrobeného nově z RSS, pro jeho snažší identifikaci. Vlastnosti produkty nebudou v žádném aspektu pozměněny. První na řadě jsou produkty z řady STANLEY® ARTISAN.