EUCZ
Kategorie
ÚvodMagazínVíčko ALADDIN® nefunguje, teče a jeho oprava

Víčko ALADDIN® nefunguje, teče a jeho oprava

Snadné řešení možné "závady" na víčku se zámečkem termohrnků řady BARISTA velikostí 250 ml - 350 ml a 475 ml, značky ALADDIN® .

Je zbytečné tuto "závadu" řešit zasíláním k nám, jde o drobnost, která je opravitelná na místě a hned. Jde o "závadu" kdy termohrnek, teče a nefunguje zámeček. Stane se to tak, že pádem, hrubou manipulací nebo jinou, těžko definovatelnou manipulací, dojde k vysunutí odklápěcího uzávěru mimo pracovní polohu. Náprava je velmi snadná a to vrácení uzávěru do jeho původní pracovní polohy. 
Návod k řešení situace.
S největší pravděpodobností je uzávěr příliš vysunut a vyčnívá přes okraj víčka více, než by měl a způsobuje nefunkčnost celého mechanismu. To se může stát při pádu hrnku, silnější manipulací s uzávěrem a podobně. Není to nic, co by mechanizmus a jeho funkci nějak navždy zničilo nebo bylo na závadu. Je to možné a může se to stát.
  • otočte hrnek a jeho víčko k sobě tak, aby k vám směřovala ta část dílu, který se při pití odklápí  - uzávěr
  • posuvný zámek, odtlačením od sebe, posuňte ho krajní do krajní polohy, signalizující odemčení
  • oběma rukama uchopte hrnek v místě víčka dokola, palci k sobě a oběma palci zatlačte vysunutý uzávěr do původní polohy
  • ozve se lehké cvaknutí/zaklapnutí
  • odklápěcí část se bude volně pohybovat
  • zámek posuňte k sobě, do polohy dle piktogramu, který značí uzavřeno
  • uzávěr se neotevře a měl by tak opět plnit svoji funkci - termohrnek neteče a normálně funguje
Pokud výše uvedené nepomůže, zašlete hrnek k nám, zajistíme jeho opravu. Věříme, že vám tento jednoduchý postup pomůže, ušetří váš čas i peníze. Jsme tu pro vás a připraveni zodpovědět Vaše případné další dotazy. Neváhejte nás kontaktovat.