EUCZ
Kategorie
ÚvodMagazínNávod a péče o láhve AVEO ALADDIN®

Návod a péče o láhve AVEO ALADDIN®

Péče o láhve AVEO, ACTIVE a láhve s difusérem.

Použití a údržba

Po zakoupení opláchněte a vymyjte horkou vodou. Následnou údržbu provádějte opláchnutím vlažnou vodou s běžnými přípravky na mytí nádobí bez abrazivních přísad (CIF, „písek na nádobí“ apod.) Nepožívejte chlorové nebo bromové mycí prostředky. I přesto, že je možné produkty ALADDIN® mýt v myčce, viz symbol (Dishwascher safe - ANO, Hand wash only NE) vezměte na vědomí, že případné poškození způsobené agresivním prostředí myčky, není důvodem k reklamaci. Záruka se vztahuje na deklarovanou funkčnost, ne na kosmetické vady, škrábance a a povrchové poškození. Po umytí nechte termonádobu otevřenou, uzávěr odděleně, až do úplného vyschnutí. Zabráníte tak tvorbě plísní a nežádoucích zápachů. V případě, že zapomenete termonádobu ihned po použití umýt a dojde k tvorbě plísně nebo zápachu, můžete použít k jejich odstranění roztok jedlé sody (1 lžička na cca 200ml vody) nebo speciální tablety určené k tomuto účelu. Obecně jde o tablety na čištění např. zubních protéz na bázi jedlé sody. (např. COREGA nebo jiné).
Myjte termonádoby po každém použití. Biologické zbytky mohou tvořit škodlivé bakterie a plyny a může tak dojít k poškození vašeho zdraví.
Pro ohřívání obsahu v nerezové termonádobě v žádném případě nepoužívejte mikrovlnou troubu, sporák, otevřený oheň nebo jiné další zdroje tepla! Následujte symboly na výrobku. Ohřívejte je vždy mimo termonádoby.
V případě horkého nápoje nalévejte do termonádob vroucí vodu velmi opatrně a nepouštějte k této činosti děti bez vašeho dohledu, kontroly a supervize, hrozí akutní nebezpečí opaření! Nikdy nepijte přímo z termonádoby, mimo termohrnků a lahví se širokým hrdlem a varujte zejména děti, hrozí akutní nebezpečí opaření! Pro lepší výsledek při použití,můžete termonádobu předehřát nebo předchladit tak, že nádobu naplníte před vlastním použitím, vámi oblíbeným obsahem, horkou nebo studenou vodou/ledem - dle požadovaného výsledku. Není to ale nutné, jde o řádově jednotky stupňů.
Nápoje obsahující kostky syntetického ledu ani nápoje sycené oxidem uhličitým nebo fermentované nápoje, do termo nádob, ale ani jiných nádob, nikdy nedávejte (pokud není u produktu přímo uvedeno jinak). Pro tyto případy neplatí záruka na těsnost protečení obsahu. Navíc může dojít k poškození okolí nebo i vašeho zdraví. Záruka platí pro obecné tekutiny, jako je například kohoutková voda, čaj, káva a podobně.
Termonádoby nepoužívejte k ukládání mléčných pokrmů a jídel pro kojence, hrozí v nich nebezpečí tvorby bakterií.
Před transportem nebo uložením termonádoby se přesvědčte, že je řádně uzavřena. Snažte se, aby při transportu byla, pokud možno, ve vertikální poloze. Pokud tomu tak není, buďte během otevírání opatrní na vystřikující nápoj z důvodu změny tlaku v nádobě při změnách vnitřní teploty. Během cestování s rozdílem nadmořských výšek se může stát, že tlak v nádobě způsobí zhoršení komfortu při otevírání nebo naopak k vystříknutí tekutiny. Buďte opatrní zejména na horách při zdolávaní větších výškových rozdílů.
Termonádoby s barevnou úpravou mohou nárazem, otěrem o stěny obalu (např. batohu), mytím v myčce nebo jejich dlouhodobým stykem s abrazivními předměty ztratit svůj lesk nebo může dojít k „odloupnutí“ barvy v místě nárazu. „Kosmetické“ vady vzniklé používáním a běžným opotřebením nejsou důvodem k reklamaci a termonádoba tak neztrácí na své funkčnosti.
Nemyjte v profesionálních gastro myčkách. Preferujte ruční mytí – produkt vám bude dělat radost i po letech používání.
Pokud máte jakékoliv pochybnosti ohledně správného použití zakoupené produktu, informujte se u svého proškoleného prodejce, který vám rád vysvětlí, jak produkt používat, aby Vám co nejdéle vydržel a přinášel Vám jenom radost. Můžete se také obrátit přímo na distributora značky ALADDIN® do ČR, kterým je společnost Jannai s.r.o., info@kupdarek.cz