EUCZ
Kategorie
ÚvodMagazínNávod a péče o termosky a termohrnky ALADDIN®

Návod a péče o termosky a termohrnky ALADDIN®

Péče o návod termosky a termohrnky ALADDIN®.

Návod k použití termonádob/termosek ALADDIN®

Děkujeme za zakoupení produktu ALADDIN®. V případě produktů ALADDIN® je zákonná záruka na výrobní vady 2 roky od zakoupení. Aby Vámi zakoupený výrobek sloužil co nejdéle, k Vaší plné spokojenosti a radosti, řiďte se prosím následujícími radami k použití. Pokud si nebudete jisti a budete potřebovat detailnější informace, obraťte se, prosím, s důvěrou na svého prodejce nebo přímo na distributora značky ALADDIN®.Vždy při používání následujte, i v případě ztráty tohoto návodu, piktogramy na výrobku, zejména symboly pro použití v mikrovlnné troubě, mytí v myčce nebo v ruce, použitína přímém ohni a podobně. Vždy následujte přiložená originální obrázkový návod (pokud je přiložen), společně s tímto návodem.
Popis a obecné vlastnosti
Termonádoby jsou vyrobeny převážně z nerezového oceli (STAINLESS STEEL), detaily/komponenty (např. víčka, zátky, madla a další) z nezávadného plastu, vhodného pro styk s potravinami. Některé termonádoby jsou vyrobeny z recyklovaného a dále recyklovatelného nezávadného plastu (PP) číslo 5 nebo číslo 7, pod obchodní značkou eCycle® společnosti Pacific Market International (vlastníka ochranné známky a značky ALADDIN®) Informaci o materiálu naleznete na dně každého výrobku nebo jeho víčku formou mezinárodních piktogramů.
 
Doba, po kterou termonádoba udrží Vámi požadovanou teplotu je uvedena na každé termonádobě v době jejího zakoupení a liší se typ od typu. Věnujete tomuto faktu prosím pozornost. Uvedená doba je velmi individuální a závisí na mnoha podmínkách, které můžete ovlivnit. Uvedený údaj platí pro plně naplněnou termonádobu vodou a znamená:
  • dobu pro horké, pokles z 90°C na 60°C
  • pro studené vzestup ze 2°C na 10°C, při teplotě okolí 20°C.
  • u údaje s ledem jde o rozpuštění ledové tříště na vodu po uvedený čas.
Udržení požadované teploty můžete ovlivnit. Termonádobu plňte celou, maximálně však k místu, kde se termonádoba začíná zužovat (k hrdlu). Termohrnky je možné zalít až cca 2cm po okraj uzávěru (ke spodní části závitu). Čím více je termonádoba naplněna, tím déle udrží Vámi požadovanou teplotu. Termonádobu otevírejte co nejméně krát. Každé otevření způsobí změnu teploty a její unik mimo nádobu. Využijte konstrukce uzávěru k efektivní manipulaci s obsahem. Zátku nebo picí mechanismus pouze povolte a v ten moment s obsahem již můžete manipulovat. 
 
Obecně se u produktů ALADDIN® vyskytuje několik možností izolace a z toho plynoucích vlastností.
  •  Nádoba bez izolace  (NO INSULATION), tedy bez jakékoliv vlastnosti či schopnosti udržet teplé /studené - plastové kelímky, krabičky a boxy na potraviny.
  • Termonádoba s dvojitou stěnou (DOUBLE WALL)nebo vyplněná termoizolační pěnou (DOUBLE WALL FOAM INSUALTION), jedná se řadu trrmohrnků Espresso Leak-Lock™ s dvojitou vzduchovou stěnou.
  • Termonádoba s vakuovou izolací. (VACUUM INSULATED) Tyto termonádoby z nerezové oceli patří mezi špičku a pouze někteří výrobci tuto technologii umí výrobně zvládnout. I tady však platí fyzikální zákony a doba, po kterou termonádoba udrží obsah v požadované teplotě, se liší. Například velmi záleží na objemu naplnění, druhu náplně (čas se liší mezi tekutinou a např. rýží nebo těstovinami), četnosti otevírání a zůstatkovém objemu po „upíjení“. Fyzikální zákony jsou neúprosné. V případě objemu 250-350 ml je doba cca 3-5 hodin, při objemu 350-600 ml je doba 6-8 hodin při běžné pokojové teplotě. V případě okolní teploty pod 0°C se doba zkrátí cca o 20-30%. Termonádoby s těmito vlastnostmi jsou určeny pro „odložené pití“. Víte, že ihned nebudete obsah konzumovat a chcete si ho vychutnat později.Pozor! V případě termonádoby s vakuovou izolací buďte velmi opatrní při prvním pití. Tělo termonádoby dokonale izoluje, je tedy chladné (teplota okolí) a nekoresponduje s teplotou obsahu. Může vás tak překvapit, že nápoj uvnitř je opravdu horký. Nespalte se! Varujte zejména děti a nenechte je otevírat termonádobu bez dozoru.

Použití a údržba

Po zakoupení termonádoby opláchněte a vymyjte horkou vodou. Následnou údržbu provádějte opláchnutím vlažnou vodou s běžnými přípravky na mytí nádobí bez abrazivních přísad (CIF, „písek na nádobí“ apod.) Nepožívejte chlorové nebo bromové mycí prostředky. I přesto, že je možné vybrané thermonádoby mýt v myčce, viz symbol, vezměte na vědomí, že případné poškození způsobené agresivním prostředí myčky, není důvodem k reklamaci. Záruka se vztahuje na deklarovanou funkčnost, ne na kosmetické vady, škrábance a a povrchové poškození. Po umytí nechte termonádobu otevřenou, uzávěr odděleně, až do úplného vyschnutí. Zabráníte tak tvorbě plísní a nežádoucích zápachů. V případě, že zapomenete termonádobu ihned po použití umýt a dojde k tvorbě plísně nebo zápachu, můžete použít k jejich odstranění roztok jedlé sody (1 lžička na cca 200ml vody) nebo speciální tablety určené k tomuto účelu. Obecně jde o tablety na čištění např. zubních protéz na bázi jedlé sody. (např. COREGA nebo jiné).
 
Myjte termonádoby po každém použití. Biologické zbytky mohou tvořit škodlivé bakterie a plyny a může tak dojít k poškození vašeho zdraví.
 
Pro ohřívání obsahu v nerezové termonádobě v žádném případě nepoužívejte mikrovlnou troubu, sporák, otevřený oheň nebo jiné další zdroje tepla! Následujte symboly na výrobku. Ohřívejte je vždy mimo termonádoby.
 
V případě horkého nápoje nalévejte do termonádob vroucí vodu velmi opatrně a nepouštějte k této činosti děti bez vašeho dohledu, kontroly a supervize, hrozí akutní nebezpečí opaření! Nikdy nepijte přímo z termonádoby, mimo termohrnků a lahví se širokým hrdlem a varujte zejména děti, hrozí akutní nebezpečí opaření! Pro lepší výsledek při použití,můžete termonádobu předehřát nebo předchladit tak, že nádobu naplníte před vlastním použitím, vámi oblíbeným obsahem, horkou nebo studenou vodou/ledem - dle požadovaného výsledku. Není to ale nutné, jde o řádově jednotky stupňů.
 
Nápoje obsahující kostky syntetického ledu ani nápoje sycené oxidem uhličitým nebo fermentované nápoje, do termo nádob, ale ani jiných nádob, nikdy nedávejte (pokud není u produktu přímo uvedeno jinak). Pro tyto případy neplatí záruka na těsnost protečení obsahu. Navíc může dojít k poškození okolí nebo i vašeho zdraví. Záruka platí pro obecné tekutiny, jako je například kohoutková voda, čaj, káva a podobně.
 
Termonádoby nepoužívejte k ukládání mléčných pokrmů a jídel pro kojence, hrozí v nich nebezpečí tvorby bakterií.
 
Před transportem nebo uložením termonádoby se přesvědčte, že je řádně uzavřena. Snažte se, aby při transportu byla, pokud možno, ve vertikální poloze. Pokud tomu tak není, buďte během otevírání opatrní na vystřikující nápoj z důvodu změny tlaku v nádobě při změnách vnitřní teploty. Během cestování s rozdílem nadmořských výšek se může stát, že tlak v nádobě způsobí zhoršení komfortu při otevírání nebo naopak k vystříknutí tekutiny. Buďte opatrní zejména na horách při zdolávaní větších výškových rozdílů.
 
Termonádoby s barevnou úpravou mohou nárazem, otěrem o stěny obalu (např. batohu), mytím v myčce nebo jejich dlouhodobým stykem s abrazivními předměty ztratit svůj lesk nebo může dojít k „odloupnutí“ barvy v místě nárazu. „Kosmetické“ vady vzniklé používáním a běžným opotřebením nejsou důvodem k reklamaci a termonádoba tak neztrácí na své funkčnosti.
 
Nemyjte v profesionálních gastro myčkách. Preferujte ruční mytí – produkt vám bude dělat radost i po letech používání.
 
Pokud máte jakékoliv pochybnosti ohledně správného použití zakoupené produktu, informujte se u svého proškoleného prodejce, který vám rád vysvětlí, jak produkt používat, aby Vám co nejdéle vydržel a přinášel Vám jenom radost. Můžete se také obrátit přímo na distributora značky ALADDIN®do ČR, kterým je společnost Jannai s.r.o., info@kupdarek.cz